czwartek, 5 maja 2011

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną


"Najważniejszym z ludzkich wysiłków jest dążenie do przestrzegania norm moralnych. Od tego zależy nie tylko nasza wewnętrzna równowaga, ale wręcz samo nasze istnienie. Moralność sprawia, że życie staje się piękne i godne."
Albert Einstein
 

Dzisiaj, czyli 5 maja, obchodzimy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jego głównym założeniem oraz zadaniem jest zwrócenie uwagi na to, że osoby niepełnosprawne intelektualnie nadal są często dyskryminowane, a nawet wyszydzane. Warto wspomnieć, że osoby niepełnosprawne intelektualnie w większości nie miały wpływu na stan swojego zdrowia i zostały postawione przed faktem dokonanym. Często pomijamy je w swoich działaniach lub zupełnie nie zauważamy. Dlatego też ten dzień ma także za zadanie zwiększanie świadomości oraz pogłębianie integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych.

Takie inicjatywy są niezwykle ważne w jednoczeniu i edukowaniu społeczeństwa, a także w podnoszeniu wrażliwości ludzi zdrowych, tak, by nie bali się inności, a wręcz przeciwnie - obcowali z nią na co dzień i w pełni akceptowali.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza