piątek, 20 lutego 2015

Cegiełka dla Fundacji od Kliniki Wolmed

Fundacja Zdrowia i Kultury "Kochaj Życie" po raz kolejny zorganizowała bal charytatywny, którego celem była nie tylko zabawa, ale i zebranie pieniędzy - cegiełek na budowę Europejskiego Centrum Ortopedii Dziecięcej. Prezesem Fundacji jest Małgorzata Nowotnik, a przewodniczącym rady Fundacji prof. dr hab. n. med. Jarosław Deszczyński, Konsultant Wojewódzki ds. Ortopedii Traumatologii Narządu Ruchu.
 Fundacja istnieje od 2007 roku i pomaga dzieciom z poważnymi problemami narządu ruchu. Partnerem Fundacji jest światowej sławy ortopeda prof Dror Paley, który specjalizuje się w procedurach wydłużania kończyn. Dzięki ofiarnej i skutecznej pracy zespołu fundacji oraz jej partnerów zostały już przeprowadzone operacje polskich dzieci poza granicami naszego kraju. Ponieważ potrzeby są duże, a metody leczenia przynoszą efekty, Fundacja postawiła sobie za cel wybudowanie specjalistycznej kliniki ortopedycznej, która ma powstać do końca 2017 roku pod Warszawą.
Na balu było wiele cennych rzeczy wystawionych do licytacji, m.in. lot szybowcem z kpt. Tadeuszem Wroną (członkiem rady fundacji) oraz piłka nożna przekazana przez samego Roberta Lewandowskiego. Miło nam poinformować, że piłkę wylicytowała Klinika Wolmed, tym samym dokładając i swoją cegiełkę do budowy Europejskiego Centrum Ortopedii Dziecięcej.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza