poniedziałek, 9 lutego 2015

Bezpłatne konsultacje psychiatryczne

W związku z obchodzonym 23 lutego Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją Klinika Wolmed organizuje Tydzień Walki z Depresją i zaprasza na bezpłatne konsultacje psychiatryczne, które odbędą się dniach 23-27 lutego w Poradni Zdrowia Psychicznego przy ul. Opalowej 9 w Bełchatowie. Zapisy pod nr tel. 44/633-78-99. Patronat nad Tygodniem Walki z Depresją objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.
Lekarze psychiatrzy zapraszają zwłaszcza osoby cierpiące na zaburzenia nastroju, zaburzenia snu, niezdiagnozowane bóle somatyczne, a także osoby przewlekle chore, odczuwające pogorszenie kondycji psychicznej, rodziny zaniepokojone stanem swoich bliskich, osoby uzależnione i nadużywające alkohol oraz inne środki psychoaktywne.
Depresja, według Światowej Organizacji Zdrowia, jest na 4. miejscu spośród najpoważniejszych chorób na świecie. Nieleczona może doprowadzić do samobójstwa, dlatego też nie wolno lekceważyć objawów pojawiających się u osoby chorej. A jakiego rodzaju mogą być wysyłane przez nią sygnały? Jak wyjaśnia Sławomir Wolniak, lekarz specjalista psychiatra, ordynator Kliniki Wolmed w Dubiu, depresja objawia się obniżonym nastrojem i napędem, brakiem zainteresowań, uczuciową obojętnością, spowolnieniem w życiu codziennym, problemami ze snem oraz utratą masy ciała. Są to symptomy, które mogą zaniepokoić - diagnozę postawi lekarz specjalista psychiatra. Z szacunków polskich specjalistów wynika, że w naszym kraju ok. półtora miliona osób jest dotkniętych zaburzeniami depresyjnymi. A nawet połowa z nich nie korzysta z pomocy medycznej. Nierozpoznanie depresji w niektórych przypadkach jest bardzo niebezpieczne, nieleczona może bowiem prowadzić do samobójstwa. Dlatego nie należy lekceważyć sygnałów, które wysyła osoba chora. Pomoc lekarska udzielona w odpowiednim czasie i wsparcie bliskich mogą pomóc pokonać chorobę w jej wczesnym stadium oraz – w pewnych przypadkach - zapobiec tragedii. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz