wtorek, 1 października 2013

Bezpłatne warsztaty w Klinice Wolmed


Klinika Wolmed prowadzi rekrutację na bezpłatne warsztaty psychoedukacyjne dla hazardzistów oraz zakupoholików. Programy skierowane są do osób borykających się z uzależnieniami behawioralnymi i realizowane są na mocy projektu  Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii Trwają do końca roku i odbywają się w następujących tematach:
- "Warsztaty psychoedukacyjne dla osób uzależnionych od hazardu problemowego, patologicznego i zakupoholików: Mam problem – i co dalej?" 
- "Weekendowe warsztaty psychoedukacyjne dla osób uzależnionych od hazardu: Zabawa czy droga do choroby?" 

Warsztaty trwają odpowiednio 6 oraz 3 dni i są całkowicie bezpłatne. Obejmują następującą formę pomocy pacjentom:

  • cykl zajęć z terapeutami uzależnień w formie grupowych warsztatów terapeutycznych mających na celu uświadomienie istoty uzależnienia od hazardu lub zakupów oraz form zatrzymania nałogu,
  • zajęcia edukacyjno-informacyjne
  • konsultacje prawne/doradztwa finansowego
  • konsultacje diagnostyczne

Ponadto Klinika realizuje bezpłatne 12-dniowe warsztaty psychoedukacyjne wsparcia dla rodzin i osób z otoczenia zakupoholików oraz osób uzależnionych od hazardu.
Realizacja warsztatów odbywa się w Klinice Wolmed w Dubiu k. Bełchatowa. W czasie pobytu na warsztatach beneficjenci mają zagwarantowane wyżywienie oraz noclegi. Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Zdrowia przy współpracy z Krajowym Biurem do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

Zapisy uczestników pod numerem telefonu: 44/635-63-03.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza