poniedziałek, 4 czerwca 2012

Odznaczenia państwowe dla załogi Wolmedu


Odznaczenie Srebrnym Krzyżem Zasługi

W sobotę 2 czerwca wojewoda Jolanta Chełmińska wręczyła lekarzom i pracownikom kliniki Wolmed odznaczenia państwowe, przyznane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wraz z małżonką Joanną Wysogląd-Wolniak, zostaliśmy odznaczeni Srebrnymi Krzyżami zasługi. Srebrne medale nadano: Ilonie Ryplewicz, Joannie Stolarz i Aleksandrze Sztajnert, a brązowe – Agacie Dworak, Piotrowi Kwietniowi, Lidii Pietrzak oraz Karinie Stasiak.

Uroczystość miała dla nas tym większe znaczenie, że odbyła się nie zwyczajowo w urzędzie państwowym, lecz w naszej Klinice, podczas dorocznego spotkaniu Klubu Pacjenta. Jest to ważne wydarzenie, na którym spotykają się byli pacjenci, podopieczni kliniki i poradni, członkowie klubu AA oraz lekarze i terapeuci. Bardzo wysoka frekwencja absolwentów i pacjentów Kliniki i Poradni Zdrowia Psychicznego Wolmed zaskoczyła nawet nas samych.Jeszcze dekadę temu, kiedy otwieraliśmy pierwszą poradnię, nikt nie wróżył nam tak wielkiego wyróżnienia, zarówno ze strony pacjentów, jak i władz państwowych. Tymczasem udało nam się wspólnie zbudować duży krąg zwycięzców, którzy wbrew przeciwnościom odnaleźli drogę do trzeźwości, uwolnili się od nałogów, fobii, depresji i lęków, rujnujących życie. Dziś stanowimy kilkutysięczną społeczność, która potwierdza, że człowiek jest niepokonany. Nigdy nie można powiedzieć, że nie ma szans na zwyciężenie nałogu, załamania psychicznego czy najgorszej choroby. 

Dlatego też wszystkim pracownikom Kliniki dziękuję za zaangażowanie i pasję, które wnoszą w codzienną pracę, a pacjentom za zaufanie, jakim obdarzają nas każdego dnia. 2 komentarze:

  1. Gratulacje Panie Doktorze! I dla całej załogi Wolmedu. No i życzę kolejnych sukcesów, zwłaszcza w leczeniu pacjentów:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Serdecznie dziękujemy za miłe słowa :)

    OdpowiedzUsuń