czwartek, 31 marca 2016

Dane wyślą do mózgu, jak do komputeraNaukowcy z Kalifornii stworzyli prototyp urządzenia, które pozwoli „ściągać” dane do ludzkiego mózgu. To może oznaczać, że nauka języka obcego czy przygotowanie się do egzaminu będzie wiązać się z przekazaniem wiedzy oraz nowych umiejętności. 
Badacze twierdzą, że skonstruowane przez nich urządzenie będzie w stanie przekazać nam wiedzę i przyspieszyć zdobywanie nowych umiejętności. Potwierdziły to badania zorganizowane pod kierownictwem dr. Matthew Phillipsa. Do testów zaproszono wyszkolonych pilotów, następnie przestudiowano aktywność ich mózgu, a zdobyte dane przetransmitowano metodą neurostymulacji osobom, które z lotnictwem nie miały nic wspólnego. „Ściągnięte” do ich mózgów za pomocą specjalnego czepka z elektrodami informacje znacznie przyspieszyły proces nauki. Ci, których stymulowano odpowiednimi impulsami, zdobywali wiedzę o 33 proc. szybciej niż ci, którzy nie otrzymali dodatkowego zestawu danych.
Dr. Phillips wierzy, że stymulacja mózgu będzie mogła wkrótce wspomagać nas podczas nauki języków obcych i prowadzenia pojazdów, a także podczas przygotowywania się do egzaminów. – To pierwszy system stymulacji mózgu tego typu. Brzmi jak science fiction, ale ma solidną naukową podstawę – przekonuje Phillips.

źródło: www.nauka.newsweek.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz