piątek, 25 maja 2012

Być matką i sobą


W ostatnim czasie mnóstwo kontrowersji wywołało zdjęcie Jamie Lenne Grumet karmiącej piersią 3,5-letniego synka, które zostało zamieszczone na okładce Time. W związku z tą publikacją, wiele mediów poruszyło temat dzisiejszego rodzicielstwa oraz przekraczania jego zdrowych granic. Jeden z ciekawszych materiałów - Matki bez granic - opublikowany został 21 maja w Newsweeku.

W artykule poruszone zostały problemy, z którymi na co dzień borykają się rodzice. Ukazuje on różne perspektywy macierzyństwa XXI wieku, a także metody, jakie matki stosują wychowując swoje pociechy. Mama często w pełni oddaje się maluchowi dostosowując do niego każdy swój krok, a jednocześnie zapomina o własnych potrzebach i pragnieniach. Z kolei można również zaobserwować, że coraz większej liczbie dzieci brakuje uwagi i bliskości dorosłych. 

Znalezienie złotego środka nie jest łatwe i nawet pomimo posiadania dużej wiedzy na temat wychowania dziecka, rodzice wciąż często szukają nowych metod na uszczęśliwienie go. Jednak w wyścigu o tytuł „idealnego rodzica” warto czasem nieco zwolnić, zajmując środkową pozycję. Pozwoli to na poświęcanie uwagi dziecku, a także na zaspokajanie własnych potrzeb.            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz