piątek, 9 marca 2012

Powtórka z „Seksmisji”?

Dzisiaj nieco przewrotnie. O kobietach, ale nie tylko…

Gdyby ktoś powiedział mężczyznom żyjącym w latach dwudziestych XX wieku, że to kobiety będą zarabiać na utrzymanie domu i rodziny, a oni zajmować się potomstwem, mógłby zostać uznany za szaleńca. Tendencja przejmowania przez mężczyzn zachowań przypisanych kobietom odbija się głośnym echem w naszym życiu. Czy jednak tendencje te nie rosną zbyt intensywnie, tak że już niedługo nastąpi zamiana ról i panowie „zawalczą” o przywileje dostępne tylko kobietom?
                                                            
Portret mężczyzn staje się łagodny, ponieważ wykazują oni coraz większą chęć do przejmowania cech i funkcji przypisanych płci pięknej - począwszy od wyglądu zewnętrznego, po zachowanie i sferę uczuć. Rynek wspiera ten proces, udostępniając dobra i usługi, które skierowane są do mężczyzn, określanych mianem metroseksualnych. Pojęcie to, odnosi się do panów, którzy dużą uwagę przywiązują do swojej atrakcyjności fizycznej, interesujących się modą, kosmetykami, a także wykazujących większą wrażliwość, delikatność i empatię, w porównaniu do „typowych mężczyzn”.

Ciekawy tekst dotyczący współczesnych mężczyzn i kobiet można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika wydawanym przez Presspublica.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz