poniedziałek, 25 maja 2015

Konferencja naukowa w Klinice Wolmed

Na zdj. od lewej: L. Golińska, M. Kotyza, L. Cierpioł, K. Stasiak,
M. Smaś-Myszczyszyn, J.  Wysogląd-Wolniak, S. Wolniak, L. Mikła
Klinika Wolmed po raz kolejny była organizatorem Konferencji Naukowej dla psychologów, terapeutów oraz lekarzy. Tym razem tematyka dotyczyła terapii osób uzależnionych od hazardu. Temat spotkania to „Nowoczesne metody i techniki terapeutyczne”. Konferencja odbyła się w siedzibie Kliniki w Dubiu i wzięło w niej udział ponad 60 psychologów, terapeutów oraz lekarzy. 

Wśród wykładowców znaleźli się prof. Lucyna Golińska, Magdalena Kotyza, Magdalena Smaś-Myszczyszyn, Karina Stasiak oraz Lech Cierpioł.
Temat konferencji okazał się interesujący dla psychologów i terapeutów, którzy mogli między sobą wymieniać poglądy dotyczące problemu hazardu oraz uzależnień behawioralnych w ogóle. Nie zabrakło też zagadnień związanych z trudnością w pracy terapeutycznej z pacjentami uzależnionymi jednocześnie od hazardu i substancji psychoaktywnych. Konferencja miała formę wykładów oraz warsztatów, dających możliwość czynnego udziału w dyskusji i omówienia problemów, z którymi terapeuci na co dzień spotykają się w swojej pracy. Fakt, że się szkolą i pogłębiają wiedzę oraz swój warsztat z pewnością pozytywnie wpłynie na jakość ich pracy z pacjentami uzależnionymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz