wtorek, 18 lutego 2014

Bezpłatne konsultacje psychiatryczne

W związku z obchodzonym 23 lutego Międzynarodowym Dniem Walki z Depresją, Klinika Wolmed organizuje bezpłatne konsultacje psychiatryczne. Mogą z nich skorzystać osoby dotknięte depresją i wynikającymi z niej zaburzeniami.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie, jedną z głównych przyczyn samobójstw, uzależnień oraz zaburzeń psychosomatycznych. Jej objawem są odczucia przejmującego smutku, beznadziejności, bezradności i braku wiary we własne siły. Chory poddaje się biernie swojej niemocy i pozwala otoczeniu na całkowite przejęcie kontroli nad swoim życiem. Próby szukania ratunku w używkach czy alkoholu nie przynoszą ukojenia.
Niestety, tylko połowa Polaków spośród osób, które zauważają u siebie niepokojące objawy, zasięga porad lekarza. Pozostali albo sprawę bagatelizują, uważając że zły stan na pewno kiedyś minie, bądź też ukrywają swoje schorzenie w obawie przed wykluczeniem społecznym. W trosce o własne zdrowie i życie niepokojących objawów nie należy lekceważyć.

W trosce o zdrowie psychiczne mieszkańców Klinika Wolmed w dniach 24-28 lutego organizuje Tydzień Walki z Depresją, w ramach którego można skorzystać z bezpłatnych porad psychiatry. Będą one udzielane w Poradni Zdrowia Psychicznego Wolmed, która mieści się przy ul. Opalowej 9 w Bełchatowie. Zapisy pod nr tel. 44/633-78-99. Liczba miejsc ograniczona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz